Категорії
Великий інтернет-магазин — великі ресурси адміністрування 
 - Блог Geniustudio.net
Интернет-магазин

Великий інтернет-магазин — великі ресурси адміністрування

08.05.2025

Для кожного власника інтернет-магазину постає завдання знайти гарного адміністратора сайту, або самостійно виконувати цю роботу. Якщо у вас невелика кількість товарів, категорій та атрибутів товарів, то ця стаття буде більш інформативною, ніж інструкцією для полегшення ваших процесів і роботи. В такому випадку ви можете швидко налаштувати сортування фільтрів через адмін панель і “діло в шляпі”! 

Якщо ж ви власник великого ресурсу, де купа всяких фільтрів та параметрів, то ця ідея може реально допомогти. 



Автоматизація бізнес-процесів 

 

Автоматизація бізнес-процесів — це великий та досить складний напрямок, який поєднує в собі багато технологій та спеціалістів: аналітиків, розробників й інших фахівців. Ваш фільтр на сайті може здаватися не зовсім бізнес-процесом. Але якщо у вас великий ресурс з сотнями категорій, то звісно вам знадобляться спеціалісти (адміністратори) які витрачатимуть чимало годин на впорядкування цих категорій та фільтрів! Адже те що в тренді та має більший попит, повинно бути в найлегшому доступі, на видному місці. 



Автоматичне сортування фільтра

 

На перший погляд, алгоритм автоматичних фільтрів здається легкою та простою ідеєю! Все що вам необхідно — це гарний розробник, який допрацює аналітику по категоріях та фільтрах і додасть ці дані в вашу базу сайту. Тобто вам потрібен код, який буде записувати в базу даних кожне звернення до категорії або фільтру. На основі них ви можете формувати сортування категорій в меню, а для кожної категорії робити порядок фільтрів залежно від попиту. Це допоможе збільшувати продажі, а вашим потенційним покупцям — легше знаходити товари. 

 

Складний аналіз 

 

Наявність сезонних товарів та категорій може суттєво ускладнити завдання автоматизації. В такому випадку простого обліку кількості кліків недостатньо — потрібно враховувати ще й сезонність попиту.

Для цього ми додаємо коефіцієнт цінності, який базується на кількості звернень до категорії або фільтра, сезонності товару та періоді аналізу. Формула для розрахунку виглядає наступним чином:

КоефіцієнтПопиту = (КількістьЗвернень × СезоннийФактор) ÷ Час

де:

  • КількістьЗвернень — кількість кліків чи звернень до категорії або фільтра за обраний період;

  • СезоннийФактор — коефіцієнт, який залежить від того, чи поточний місяць припадає на сезон товару:

    • 1.5 — якщо зараз сезон;

    • 1.2 — якщо місяць до початку сезону;

    • 0.7 — якщо поза сезоном.

  • Час — кількість днів за яку ведеться підрахунок (наприклад, останні 30 днів).

Таким чином, категорії та фільтри, які мають більшу актуальність у певний період, автоматично підійматимуться вище в списках, а ті, що поза сезоном — опускатимуться нижче. Це дозволяє динамічно адаптувати інтерфейс сайту під реальні потреби покупців, збільшуючи ймовірність продажу актуальних товарів.

Приклад: у грудні категорія "Ковзани" отримає вищий коефіцієнт, ніж "Велосипеди", оскільки знаходиться в активному сезоні, а кількість кліків додатково підсилює її позицію у фільтрах.

 

Висновок 

 

Автоматизація сортування фільтрів та категорій в інтернет-магазині — це не просто зручність для адміністратора. Автоматизація — потужний інструмент для підвищення конверсії та продажів. Завдяки правильному збору аналітики, впровадженню коефіцієнта попиту з урахуванням сезонності та автоматичному оновленню порядку фільтрів, ви можете зробити так, щоб ваш сайт сам адаптувався до потреб покупців.

Чим більше категорій та товарів на сайті — тим сильніше стає потреба в автоматизації. І якщо маленький магазин ще може вручну керувати порядком елементів, то для великого ресурсу впровадження розумної системи сортування стає реальною конкурентною перевагою.

Інвестуючи в подібні рішення один раз, ви заощаджуєте сотні годин ручної праці в майбутньому і створюєте максимально комфортний досвід для своїх клієнтів

З технічною стороною цього рішення ми можемо вам допомогти,  звертайтесь!