Виберіть країну:

Написати нам

Бажаєте працювати з нами?

  photo
  Аналітика

  Швидкість завантаження сайту

  03.08.2022 0

  Швидкість завантаження сайту складається з кількох складових

  Швидкість роботи ДНС-сервера. Насамперед користувач повинен дізнатися адресу сервера, на якому знаходиться ваш сайт. За це відповідає ДНС-сервер. Порівняно з іншими проблемами, проблеми з ДНС-сервером виникають вкрай рідко. Тим більше, можна повністю довіритися професіоналам та делегувати свій домен на сервері реєстратора, хостингу.

  Швидкість мережі

  Ваш сервер повинен бути підключений до каналу, здатного забезпечити достатню пропускну здатність. Якщо каналу не вистачає, потрібно задуматися про зміну тарифу чи хостингу. Для високонавантажених проектів є сенс налаштувати/купити окремий сервер під контент, можливо, навіть CDN.

  Сервер

  Сервер повинен працювати швидко і встигати обслуговувати всі запити. На ньому повинні бути швидкі диски, достатня кількість оперативної пам’яті і потужності процесора. Віртуальні хостинги іноді перевантажують свої сервери (намагаються вмістити більше клієнтів, ніж сервер може витримати), тому потрібно користуватися лише перевіреними хостинговими компаніями, або брати цілий сервер. Важливу роль відіграє правильне настроювання програмного забезпечення сервера. Найчастіше прості маніпуляції з параметрами налаштування бази даних або веб-сервера дозволяють значно знизити навантаження та прискорити віддачу веб-сторінок. (наприклад, кешування запитів до бази даних, налаштування конфігурації frontend-backend веб-вервера, налаштування стиснення статичного контенту тощо)

  Двигун сайту

  Очевидно, що сайт на чистому html буде набагато швидше, ніж сайт на складному движку, що виконує рекурсивні запити до баз даних. Двигун необхідно вибирати під конкретні завдання, які виконуватиме ваш сайт. Немає жодного сенсу робити сайт-візитку на 1C-Бітрікс. Часто потрібно додаткове налаштування сервера під вибраний двигун.

  Контент

  Значний приріст швидкості завантаження сторінок може дати оптимізація контенту (обробка зображень, аудіо- і відеоконтенту, використання можливостей css у дизайні). Як альтернативу, для зберігання важкого контенту можна використовувати сторонні послуги (наприклад, YouTube для відео). Не завадить лише на рівні сервера чи движка сайту налаштувати віддачу правильних http-заголовків: Expires, LastModified, Cache-Control.

  Верстка та скрипти виконуються на стороні клієнта

  Верстка має бути максимально простою. Деякі генератори html-сторінок вставляють дуже багато непотрібного коду, перевантажуючи цим сторінку кілька разів. Логічна валідна верстка забезпечить швидкий рендеринг вже завантаженої сторінки у браузері користувача. Хорошим тоном вважається створення сайтів, які ще до завантаження скриптів внутрішньої логіки виглядають так само, як і після неї. Тобто. завантаження javascript відбувається непомітно для користувача і зовнішній вигляд сторінки при цьому не змінюється, не кажучи вже про блоки сайту, що перебудовуються з кожним підвантаженим скриптом.
  Таким чином, для швидкого завантаження вашого сайту необхідно, щоб на кожному з цих етапів працювало правильно і без затримок.
  Якою ж має бути швидкість завантаження сторінки? Статистика показує (google labs), що лише 20% сайтів всього інтернету завантажуються за 2 і менш секунди. Середньостатистичний користувач готовий чекати на завантаження сторінки 4-5 секунд. Якщо завантаження займає більше часу, це призводить до втрати частини користувачів і з цим треба щось робити.

  Чим виміряти швидкість?

  Існує безліч онлайн-сервісів для перевірки швидкості сторінок. Додатки для популярних браузерів.
  З кожним днем комп’ютери/планшети, веб-браузери, веб-сервера, сервери баз даних, движки сайтів стають швидше, пропускна спроможність мережних каналів зростає, удосконалюються протоколи передачі контенту. Але не варто забувати про елементарні правила оптимізації часу завантаження ваших веб-сайтів.
  Якщо ви хочете прискорити завантаження вашого сайту, можете замовити послугу технічної підтримки та розвитку вашого проекту

  Click on a star to rate it!

  Average rating 0 / 5. Vote count: 0

  No votes so far! Be the first to rate this post.

  Коментарі

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Еще хорошие статьи